Prokletá hrobka faraona Furtseschklebeta

01.01.2019

Prokletá hrobka je náš zcela první projekt...plánování začalo v prosinci v roce 2015, v lednu 2016 jsme začali stavět a na Apríla (1. dubna) 2016 jsme slavnostně otevřeli. Začátky nebyly jednoduché a několik měsíců jsme měli spíš více neobsazených termínů a vcelku i volné víkendy... to se za ty skoro tři roky už změnilo. Dostali jsme se tak nějak do povědomí lidí a díky pozitivním ohlasům a kladným hodnocením se k nám lidé stále vrací a přichází noví a noví a to nás nesmírně těší. S každým vaším nadšením, pochvalou, smíchem nám srdce poskočí a dodá energii do další práce.

Ale teď již k samotné místnosti... zde najdete hlavně odpovědi na často kladené otázky a kdybyste přeci jen měli další dotazy, můžete nám napsat nebo zavolat. :-)

Bát se rozhodně nemusíte!

Příběh i možná sám název naší hry může trochu zavánět tím, že hra je strašidelná, ale opak je pravdou. U nás se bát nemusíte, nechceme nikoho děsit, sami se ne moc rádi bojíme (minimálně ženská část našeho týmu pak zbytečně ječí).

Pro koho je hra určena? Pro koho je vhodná? Jsou zde nějaká omezení?

Hra je určena opravdu pro všechny. Není problém hru absolvovat s miminkem v šátku, batolata už hru také prošla, děti předškolní, školní, puberťáci, všichni si zde něco najdou. Hrobku zvládají absolvovat i ženy v pokročilém stádiu těhotenství a zatím u nikoho nemělo projití hry za následek předčasný porod. :-D 
Z hrobky zvládají unikat bravurně i starší lidé, horní věková hranice je zcela neomezena (jen je potřeba zvládnout vyjít a sejít pár schůdků).
Upozorňovali jsme na možnost problémů pro klaustrofobiky, ale i ti nakonec hru zvládají bez viditelných obtíží.

Hrobku, ale i naši druhou hru, chodí navštěvovat páry, party přátel, dětské kolektivy, pracovní kolektivy… Je využívána jako zpestření narozeninových oslav (není např. problém někam umístit dárek pro oslavence), rozluček se svobodou, jako teambuildingová aktivita.

Chcete-li do hrobky poslat partu dětí (věk cca do 15 let), je vhodné zajistit jeden dospělý doprovod (nemusí se zcela aktivně účastnit řešení úkolů, ale pomáhá udržet myšlenky, někdy trochu rozjívené jedince koriguje do správných kolejí, napoví, když ví a děti očividně neví).

Jak se do hrobky obléknout?

Nepotřebujete žádné speciální oblečení, většina lidí se ani neumaže, občas někteří odchází se žlutými koleny (většinou se dá oprášit a když ne, stoprocentně se to dá vyprat) - nedoporučujeme tedy večerní róby. 
V létě bývá v hrobce horko a v zimě zase poněkud chladněji, ale přidali jsme ještě jedno topení (topení musíte během hry ignorovat, jako by tam vůbec nebyla), tak mrznout nebudete. :-)

Jak dlouho hra trvá a jak je hra obtížná?

Oficiální limit pro hru je 60 minut... nejrychlejší čas je momentálně již rok starý rekord a to 40 minut... nejdelší čas strávený v hrobce byl 157 minut... průměrný čas průchodu se momentálně pohybuje někde kolem 84 minut. Z předchozích údajů vyplývá, že je těžké říci, jak je hra náročná - záleží hlavně na tom, jak sehraný tým budete, kolik zrovna budete mít energie, jak vám naše úkoly sednou a jestli tzv. "jedeme na stejné vlně", to znamená, jestli naše vodítka a nápovědy a logické provázanosti budou tak jednoznačné a logické i pro vás. :-)
Na hru je vhodné přijít deset minut před samotným začátkem vaší rezervace a na hru si vyhraňte dvě hodiny času (pro jistotu).

Pro kolik osob je hra určena?

Hra je oficiálně pro 2 - 5 osob. Zatím jsme tu měli jednoho odvážlivce, který se pokusil Hrobku projít sám. Výjimečně po dohodě můžete přijít na hru v šesti - lepší je se vždy domluvit telefonicky nebo emailem.


Několik ukázek z recenzí:

"Byly jsme na faraonově hrobce, propracovaná a zábavná hra, pestré "hádanky", odcházely jsme nadšené."

"Egypt - Opět něco nového, originálního :-) moc se nám to líbilo."

"...Byla to naše první únikovka a všechny nás mile překvapila. Super zážitek! Parádní vychytávky, zajímavé nápady a nečekané nástrahy..."

"Byli jsme na více než 24 únikových hrách (ČR, PL, Španělsko) ale tahle určitě patří do našich top 5. Krásné malby, zajímavé aktivity, žádné kódové zámky, spousta aktivit, mnoho překvapení, poutavá legenda, hezké rekvizity, velmi příjemná obsluha. Od dokonalosti jí dělí snad jen pár opakujících se principů, a to že prostředí prostě nevypadá zcela reálně. Ale to jsou drobnosti. Fakt krásné. Respekt. Děkuji"